Film eventowy w nowoczesnej odsłonie

Filmy eventowe to materiały dokumentujące przebieg wydarzeń kulturalnych oraz eventów firmowych. Do filmów eventowych zaliczamy także filmy ślubne, które nadal niestety kojarzone są z wielogodzinnymi, nagrywanymi jedną kamerą, nieciekawymi “tasiemcami”. Jak tworzyć nowoczesne filmy eventowe, atrakcyjny wizualnie dla firmy i klienta?

Film eventowy jest świetną pamiątką dla pracowników firmy. Uwieczniać może on ważne wydarzenia, konferencje, targi lub uroczystości przyznania nagród w korporacji. Filmy eventowe tworzone są również przy okazji wydarzeń kulturalnych, festiwali i festynów, a także ślubów i innych uroczystości prywatnych. We wszystkich przypadkach nowoczesne podejście do zagadnienia zakłada skrócenie czasu trwania zmontowanego już, gotowego filmu do kilku, maksymalnie kilkunastu minut i ukazania w nim najważniejszych momentów wydarzeń, w uproszczony, ale bardzo efektowny sposób. Film eventowy przypomina wówczas teledysk lub trailer filmu fabularnego, jednak dzięki temu pozwala widzowi lepiej odebrać atmosferę, przebieg i ogólny charakter wydarzenia, co znacznie zbliża film eventowy do filmu reklamowego i wizerunkowego. Filmy wizerunkowe i reklamowe mają za zadanie zaprezentować firmę klientom i potencjalnym, przyszłym pracownikom. Film eventowy jest wprawdzie najczęściej używany i rozpowszechniany w wewnętrznych strukturach firmy, ma jednak wpływ na budowanie wizerunku marki, co przekłada się na identyfikację pracowników z firmą, ich zaangażowanie i poczucie przynależności do grupy.

Nowoczesne filmy eventowe dla każdej firmy

Film eventowy może, poza dokumentacją wydarzenia organizowanego przez firmę (lub dla niej) ukazywać sposób działania firmy w przestrzeni publicznej. Styl organizacji wydarzeń, oprawę graficzną i wizualną pomieszczeń i materiałów reklamowych, sposób, w jaki bawią się goście eventu. Inny styl będzie miał film z gali wręczenia nagród, inaczej ujęty okiem kamery i odebrany przez widza będzie rodzinny piknik w plenerze, a jeszcze inny sposób nagrywania i montażu pasować będzie do targów organizowanych w dużej, industrialnej hali.

Filmowanie - Warszawa

Film eventowy - montaż ma znaczenie!

Nowoczesny film eventowy w każdym z przypadków powinien być dynamiczny i interesujący, z ujęciami bez dłużyzn, ukazującymi przebieg wydarzenia w sposób ciekawy dla odbiorcy i przyjemny dla oka. Dobrze zmontowany film eventowy ukaże zarówno pracowników, jak i branding firmy: logo obecne w wielu kadrach, kolory identyfikacji wizualnej i inne kojarzone z firmą elementy oprawy dokumentowanego wydarzenia. Montaż filmu eventowego powinien zakładać wybór najciekawszych momentów uwiecznionych podczas wielogodzinnych wydarzeń i stworzenie z nich pamiątki, która ucieszy zarówno kadrę firmy, jak i klientów, ciekawych sposobu pracy i organizacji wydarzeń.

Nowoczesne filmy eventowe to także filmy z drona! Dron pozwala ukazać teren przebiegu wydarzenia z interesującej i efektownej perspektywy, co najczęściej bardzo podoba się zarówno firmom, jak i ich klientom.

Profesjonalnie wykonane filmy eventowe to doskonała wizytówka firmy i dobry sposób na przyciągnięcie nowych klientów oraz przyszłych pracowników.

Galaktika Film tworzy filmy eventowe, filmy korporacyjne i filmy wizerunkowe, a także spoty reklamowe i animacje na najwyższym poziomie. Zapraszamy do współpracy!