Jak tworzyć dobre filmy reklamowe?

Produkcja filmowa na wysokim poziomie wymaga przestrzegania zasad sztuki operatorskiej, profesjonalnego montażu i udźwiękowienia, a także wyczucia artystycznego i estetycznego. Filmy reklamowe, tak jak wszystkie filmy promocyjne i wizerunkowe marek mają za zadanie zachęcić widza do korzystania z usług i produktów firmy, muszą więc robić jak najlepsze wrażenie i budować pozytywny, dobrze odbierany wizerunek firmy. Jak tworzyć dobre filmy i spoty reklamowe?

Nie bez powodu mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Dobre filmy reklamowe mogą zwrócić uwagę klientów na markę, zapewnić odbiór produktu w danej grupie docelowej i stworzyć opowieść, wyróżniającą firmę na rynku. Tworzenie filmu lub spotu reklamowego warto oprzeć na kilku prostych zasadach, dzięki którym możemy wyróżnić się z tłumu, jednocześnie zachowując prawidła realizacji tego rodzaju produkcji filmowych.

Dobry film reklamowy - wizytówka firmy

Film lub spot reklamowy, który ma zwrócić uwagę oglądającego wymaga dobrego scenariusza i ciekawej historii opowiadanej w ciągu kilkudziesięciu sekund trwania filmu. Dobre filmy reklamowe zapiszą się w pamięci oglądających, może także zostać viralem, przesyłanym między użytkownikami sieci społecznościowych jako zabawny lub ciekawy filmik. Wszystko zależy od sposobu przedstawienia opowieści i atrakcyjnej strony wizualnej.

Filmy eventowe - Warszawa

Filmy reklamowe a animacja reklamowa

Dobry film reklamowy może być również animacją, stworzoną w technice 3D lub poklatkowej. Aktualnie w dość prostych w obsłudze programach zdolny grafik jest w stanie stworzyć dobrej jakości animację. W przypadku animacji reklamowych scenariusz jest również podstawą działania.

Budowa filmu reklamowego

Opowiadając historię, którą widz zapamięta, odwołującą się do jego uczuć, sentymentów, zainteresowań i przyjemnych skojarzeń mamy możliwość zbliżyć się do klienta i przedstawić mu produkt lub usługę odpowiadającą jego potrzebom. Dobre filmy reklamowe będą skierowany do konkretnej grupy odbiorców, aby zwiększyć moc przedstawionego w nim przekazu. Istotną warstwą w procesie tworzenia filmu reklamowego jest aspekt psychologiczny - postaci przedstawione w filmie mogą podświadomie, dzięki odpowiednim gestom, mimice i zachowaniu przekazywać podprogowo informacje dla widza, powodując pozytywny odbiór reklamowanego produktu i pozwalając na zapamiętanie go przez oglądającego.

Dystrybucja filmu reklamowego

W dzisiejszych czasach filmy i spoty reklamowe nie są publikowane tylko w telewizji i kinie. Internet stał się tak potężnym narzędziem promocji i reklamy, że dzięki umiejętnemu zamieszczeniu w nim filmu reklamowego możemy dotrzeć z naszym produktem lub usługą do nawet bardzo zawężonego targetu, czyli grupy docelowej odbiorców. Jeśli film, spot reklamowy lub animacja reklamowa mają zwrócić uwagę nastolatków, wystarczy odpowiednie ustawienie wyświetlania postów odpowiedniej grupie użytkowników portali społecznościowych i innych stron www. Zaproszenie do współpracy modnych i lubianych gwiazd internetu, influencerów, twórców, artystów lub graczy zdecydowanie zwiększy zainteresowanie filmem i samym produktem przedstawianym w realizowanym spocie. Prawidłowo ukierunkowana kampania sprawi, że nasz film reklamowy dotrze do odbiorców oczekiwanych przez założenia produkcji i zwróci uwagę na reklamowaną usługę lub produkt.

Galaktika Film oferuje profesjonalne filmy reklamowe, produkcję filmową, spoty reklamowe oraz animacje reklamowe zrealizowane na wysokim poziomie oraz odpowiadające wymaganiom rynku i klientów. Zapraszamy do współpracy!