Krótka animacja reklamowa - efektowna promocja firmy?

Typowe spoty reklamowe i filmy promocyjne mogą wyglądać naprawdę dobrze i wspierać działania firm z wszelkich dziedzin rynku, jednak to dobrze wykonana animacja reklamowa potrafi na długo zapaść w pamięć odbiorcy i wpłynąć na odbiór firmy przez klienta. Jak powinna wyglądać profesjonalna animacja reklamowa? Czy za pomocą animacji można wykonać również filmy instruktażowe lub wzbogacić filmy reklamowe produkowane dla danego klienta?

Wszyscy znamy już filmy wizerunkowe i korporacyjne, spoty reklamowe wzbogacone o filmy z drona ukazujące budynek firmy lub miasto z lotu ptaka. Animacja reklamowa to jednak wciąż mniej popularny sposób przedstawienia działań firmy oraz produktów, z uwagi na czas i ilość pracy wymaganych do stworzenia naprawdę dobrej i ciekawej animacji tego rodzaju. Jak powinna być przygotowana wysokiej jakości animacja reklamowa i dzięki czemu może ona przyciągnąć widzów?

Czym wyróżnia się animacja reklamowa?

Animacja reklamowa może ukazać rzeczy niemożliwe do pokazania w klasycznym filmie. Z tego powodu bohaterami animacji reklamowych są często superbohaterowie zaprzeczający prawom fizyki. Czasem w animacji reklamowej ukazywane są również “magiczne” właściwości reklamowanego produktu. Wszystko po to, by zbudować pewną opowieść wokół marki i zachęcić klientów. W dzisiejszych czasach, gdy to internetowe kampanie wyróżniające się na tle konkurencji ciekawym pomysłem i formą przedstawienia zyskują spektakularne efekty sprzedaży i zostają viralami, czyli przekazywanymi między użytkownikami ciekawymi treściami godnymi polecenia.

Film korporacyjny - Warszawa

Efektowna animacja reklamowa - gwarancja sukcesu

Jeśli animacja reklamowa będzie ciekawa i przyjemna oka, z pewnością wzbudzi zainteresowanie klienta. Przyjazne postacie, odrobina humoru, wpadająca w ucho muzyka i wyraźny, charyzmatyczny głos lektora zwracają uwagę na produkt i całą firmę. Oryginalna, dobrze przygotowana animacja pomoże skutecznie wypromować produkt, objaśnić jego działanie lub zapoczątkować całą serię reklam z zabawnym bohaterem przedstawiającym korzyści wynikające z zakupu reklamowanego produktu lub usługi.

Jak stworzyć dobrą animację reklamową?

Produkcja filmowa i tworzenie animacji reklamowej wbrew pozorom nie są odległymi dziedzinami. Animacja reklamowa, podobnie jak film reklamowy, wymaga stworzenia scenariusza, storyboardu - czyli rozpiski scen pojawiających się kolejno w animacji a także zatrudnienia osób realizujących przedsięwzięcie. Animację reklamową może stworzyć grafik - ilustrator lub artysta animacji 3D, udźwiękowienie można powierzyć osobie zajmującej się dźwiękiem w filmie i takich formach jak spoty reklamowe, filmy reklamowe lub filmy promocyjne.

Galaktika Film z przyjemnością zajmie się kompleksowo dopracowaną produkcją animacji reklamowej dla Twojej firmy. Zapraszamy do współpracy!