Sposoby na ciekawe filmy instruktażowe

Filmy instruktażowe to forma, która znajduje zastosowanie w wielu firmach z różnych dziedzin rynku. Często otrzymujemy zlecenia na filmy reklamowe, filmy wizerunkowe i korporacyjne. Filmy instruktażowe nie są aż tak popularne, a zdają się być dziedziną, na którą warto zwrócić uwagę w zakresie działań firm zarówno z sektora typowo handlowego, jak i ekonomicznego!

Film instruktażowy może znaleźć również zastosowanie w wewnętrznych strukturach firmy, objaśniając działanie procesów lub pełniąc rolę filmu szkoleniowego, wprowadzającego nowych pracowników w zasady współpracy Profesjonalnie przygotowane filmy instruktażowe wpływają pozytywnie na wizerunek firmy. Zamawiając u zleceniobiorcy film korporacyjny lub spot reklamowy, warto dowiedzieć się, czy przy okazji jest możliwość stworzenia filmu instruktażowego, w którym szkoleniowiec lub wynajęty aktor objaśnia dany proces, działanie maszyny, urządzenia sprzedawanego przez firmę lub stosowania kosmetyku danej marki. Sposobów na stworzenie ciekawego filmu instruktażowego jest tak wiele, jak wiele istnieje produktów, systemów pracy i planów produkcji. Filmy instruktażowe to także świetne narzędzie reklamy produktów firmy w Internecie. Tworząc film instruktażowy prezentujący działanie danego produktu, instrukcję jego składania lub tak zwany tutorial, czyli film objaśniający, jak krok po kroku pracować z danym systemem lub programem oferowanym przez firmę, zbliżamy się do klienta i użytkownika oferowanej przez firmę usługi lub sprzedawanego przedmiotu. Firma, która oferuje profesjonalne firmy instruktażowe, dołączane do sprzedawanych przedmiotów lub usług lub publikowane na profilach internetowych marki, zdecydowanie budzi zaufanie klienta.

Jak tworzyć ciekawe filmy instruktażowe?

Produkcja filmowa tworząc filmy instruktażowe ma zwykle nieskończone pole do działania w kwestii doboru scenerii, formy przedstawienia instrukcji działania produktu, a także stylu, w jakim film zostanie finalnie zrealizowany i zmontowany. Do filmów instruktażowych z zakresu programów komputerowych i graficznych warto zatrudnić profesjonalistę w danej dziedzinie, by po pierwsze - mieć pewność, że dana osoba przedstawi program z perspektywy jego realnego użytkownika, po drugie - zapewnić wysoką oglądalność filmu, a przy tym promocję produktu, angażując jako lektora w filmie osobę znaną użytkownikom i potencjalnym klientom. Film instruktażowy dotyczący programu do obróbki zdjęć objaśnianego przez znanego fotografa lub instrukcja korzystania z nowego urządzenia z rynku beauty przedstawiana przez znanego w Sieci fryzjera lub v-logerkę makijażową, instrukcja obsługi innowacyjnego urządzenia AGD przedstawiana przez znanego kucharza lub szefową kuchni z pewnością przyciągną widzów i wzbudzą większe zaufanie do danego produktu dzięki polecaniu go przez znaną i lubianą osobę.

Filmy instruktażowe opisujące działanie programów warto tworzyć na zasadzie zrzutu ekranu z realnym wykorzystaniem funkcji danej aplikacji, z głosem profesjonalnego lektora lub sławnej osoby wykorzystującej produkt w swojej codziennej pracy - fotografa, montażysty, a także zawodowego gracza lub muzyka, zależnie od profilu danej aplikacji. Osoba realnie działająca w danym środowisku jest najlepszym lektorem filmów instruktażowych, zwiększa wiarygodność filmu oraz całej marki.

Film instruktażowy wykorzystywany w wewnętrznych strukturach korporacji może działać podobnie jak typowy film korporacyjny, a nawet być jego częścią. Wysoko postawiona osoba w firmie lub ekspert w danej dziedzinie wyjaśniający działanie nowej strategii lub procesu przyciąga uwagę przyszłych potencjalnych pracowników szkolonych w danej dziedzinie, a także pełni rolę szkolenia zdalnego, tak przydatnego w czasach pandemii i pracy zdalnej.

Filmy instruktażowe mają ogromną przewagę nad szkoleniami online i instrukcjami w formie tekstu lub obrazków, ponieważ procesy i instrukcje obsługi wyjaśnione krok po kroku wraz z praktycznym wykorzystaniem funkcji produktu pokazanymi na filmie.

Filmy instruktażowe to wspaniałe narzędzie przybliżające odbiorcy produkt lub usługę, podnoszące kwalifikacje pracowników firmy w przypadku filmów instruktażowych wykorzystywanych w wewnętrznych strukturach firm. Galaktika Film oferuje profesjonalne wykonanie filmów instruktażowych z wysokiej jakości obrazem, udźwiękowieniem i montażem. Zapraszamy do współpracy!

Film korporacyjny - Warszawa