Video – król wśród narzędzi działań marketingowych

Bardzo łatwo zauważyć, że formaty reklamowe, krótsze czy dłuższe filmy reklamowe są obecnie tak popularne - po pierwsze, jest to najłatwiejszy do szybkiego przyswojenia przez naszych odbiorców format, który pozwala odpocząć naszym oczom od nadmiaru informacji tekstowych. Świat podobno ogląda miliard godzin filmów społecznościowych na YouTube dziennie.

Jeśli chcemy osiągnąć sukcesy w prowadzonych działaniach reklamowych czy promocyjnych naszej firmy musimy mieć pełne zrozumienie potęgi video jako narzędzia marketingowego. Możemy być zarówno zainteresowani tworzeniem filmów reklamowych, promocyjnych ale też musimy umieszczać te filmy w swoich materiałach czy na kanałach społecznościowych aby pozostać konkurencyjnymi.

Postaramy się przedstawić Wam kilka sprawdzonych metod pracy przy tworzeniu filmów reklamowych ale też powody dla których takie filmy reklamowe czy filmy promocyjne są ważne dla strategii marketingowej.

Filmowanie - Warszawa

Czemu formaty video biją rekordy popularności?

Video to wszechstronny i wciągający format, łatwy do umieszczenia właściwie w każdym kanale naszej komunikacji, zarówno z Konsumentami jak i partnerami biznesowymi. Konsumenci lubią format video, bo dostarcza informacji ale w przystępny i angażujący sposób. Marketerzy natomiast lubią video za wysokie ROI, które może im przynieść w działaniach reklamowych.

Video jest również dostępne, każdy kto ma dostęp do Internetu, każdy może być obecnie nie tylko odbiorcą ale i twórcą krótkich form. Nie mówimy tu rzecz jasna o produkcji filmowej z prawdziwego zdarzenia, ale łatwo zauważyć, jak wielką popularnością cieszą się Influencerzy z własnymi kanałami YT, którzy są nie tylko autorami koncepcji ale też nagrywają i montują swoje filmy sami (jednak za pomocą profesjonalnego sprzętu). Takie produkcje filmowe dotyczą nawet nastolatków, którzy „produkują” swoje mini formaty na TikToku, często skupiając wielomilionowe grono odbiorców.

Trendem jest jednak aby wykorzystywać filmy reklamowe w strategii biznesowej.

Produkcja video

Jak możemy zatem to zrobić?

Wydzieliliśmy kilka rodzajów filmów reklamowych, które mogą być idealną formą do komunikacji z Klientami firmy ale również z inwestorami czy partnerami. Pamiętamy jednak, że kluczowe jest określenie i zrozumienie celu tworzenia filmu reklamowego, oraz wybranie odpowiedniego kanału, który ten cel pozwoli nam osiągnąć.

Filmy korporacyjne, wizerunkowe, eventowe, reklamowe, animacje produktowe –przygotowane profesjonalnie, z pomysłem mogą pomóc nam w rozwijaniu naszego biznesu. Niżej przedstawimy kilka pomysłów jak w ciekawy sposób możesz za pomocą video przedstawić swoją firmę:

  • Recenzje lub pokazy produktów/usług, filmy demonstracyjne – mogą pomóc przybliżyć je szerszemu gronu odbiorców, mogą być połączone z instrukcjami obsługi, testami. Możesz zaprosić do współpracy ambasadorów, którzy zachęcą do obejrzenia materiału swoich followersów. Jest to też ciekawy sposób aby zyskać feedback od Konsumentów na temat produktu – komentarze, zaangażowanie pod postem z naszym filmem może być prawie jak badanie rynku
  • Wywiady – zaproszenie gościa specjalnego, którym może być założyciel lub prezes firmy, zaproszenie specjalistów, ekspertów. Tutaj jest miejsce na wymianę opinii lub np. zwiększenie zasięgu jeśli nasz gość udostępni nasz film reklamowy również na swoich kanałach
  • Video na żywo, live streaming – duża szansa na bliskie i osobiste spotkanie z odbiorcami i sprawdza się szczególnie w kanałach społecznościowych. Odbiorcy lubią się czuć wyjątkowo, może premiera nowej usługi czy produktu powinna mieć miejsce online tak aby jednocześnie skupić jak największą liczbę osób przy naszej marce?

Video zatem nie jest tylko zabawnym formatem, ale jednym z najlepszych sposobów na przekazanie informacji różnym grupom docelowym. Film reklamowy może pokazać jak działa firma, jakie usługi czy produkty oferuje, jakie wydarzenia wspiera. Im więcej odbiorcy będą wiedzieć o nas, tym większa szansa na to, że zostaną z nami dłużej.