Videomarketing w social mediach

Videomarketing stał się kluczem do sukcesu marketingowego dla wielu marek działających w mediach społecznościowych. Widzimy ogólnoświatowy trend na wykorzystanie filmów reklamowych do rozwijania działalności firm, promowania produktów, usług ale również do zwiększania zasięgu online.

Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych form przekazu reklamowego.

To działa. Według niektórych raportów już pod koniec 2017 roku oglądalność treści wideo z marką wzrosła o 258% na Facebooku i 99% na YouTube. Można Obecnie, liczby te są jeszcze wyższe.

Urządzenia mobilne, a YouTube

YouTube pokazuje, że ponad 70% konsumpcji wideo pochodzi z urządzeń mobilnych i jest to prawdopodobnie kluczowa statystyka, która pokazuje gwałtowny wzrost popularności treści wideo, czy filmów reklamowych. Ponieważ coraz więcej użytkowników skłania się ku korzystaniu z urządzeń mobilnych, konsumowanie treści wideo staje się o wiele bardziej optymalne niż na przykład czytanie czy nawet przeglądanie zdjęć.

Filmy reklamowe w social mediach

Marki jednak muszą zrozumieć jak dokładnie działa ten trend oraz jak wykorzystać go aby podbić media społecznościowe i przyciągnąć uwagę.

Media społecznościowe stały się bardzo popularne, a „publiczność” w nich ma coraz większe oczekiwania. Firmy muszą się wyróżniać na platformach social mediowych, a jednym ze sposobów jest publikowanie takich treści, które odbiorcy uznają za wartościowe, z chęcią i przyjemnością udostępnią je dalej. Formaty video, filmy reklamowe są do tego najbardziej przyjazną formą. Statystyki pokazują, że 55% ludzi codziennie ogląda filmy online, a video generuje do 1200% więcej udostępnień niż teksty i obrazy razem wzięte. Te liczby pokazują jak bardzo wartościowa jest inwestycja w filmy reklamowe w social mediach.

Wideo w social mediach

Widać to min. po trendach, gdzie Facebook i Instagram skopiowały funkcję „stories” od Snapchata – zasięg video bowiem jest niesamowity. Użytkownicy samego Instagrama zaczęli chętniej i częściej korzystać jedynie z opcji „stories” i IGTV na rzecz przeglądania feedów ze zdjęciami.

Profesjonalne filmy reklamowe

Każda firma może rozpocząć tworzenie filmów reklamowych, wideo w ramach swojej ogólnej strategii marketingowej. Trzeba jedynie określić cel takich działań i obrać odpowiednią drogę do jego osiągnięcia. Tworzenie wciągających filmów reklamowych jest łatwe jeśli tylko cel jest jasno sprecyzowany. Film reklamowy może być prostym przekazem marki, filmem korporacyjnym, launchem nowego produktu czy usługi, ich recenzją, testami produktowymi czy też pokazaniem zaplecza działania firmy. Coś co może być wartością dodaną dla naszych Klientów, pokaże firmę z innej perspektywy, zaciekawi.

Jeśli czujemy, że potrzebujemy wsparcia należy odezwać się do partnera, który zajmuje się produkcją filmową. Nie musi to od razu wiązać z dużymi nakładami finansowymi, ważne jest wsparcie na każdym etapie pracy tak aby finalnie videomarketing stał się jednym z narzędzi naszej strategii marketingowej.