FDN - Sekret - Film Reklamowy

Film reklamowy zrealizowany dla Fundacji Dzieci Niczyje we współpracy Galaktika Film z agencją McCann Group ukazuje realistyczną sytuację zainicjowaną przed seansem kinowym.

Spot reklamowy “Sekret - co się wydarzyło w Kinotece?” powstał w jednym z popularniejszych, warszawskich kin znajdującym się w Pałacu Kultury i Nauki. Zadowoleni, niczego nie spodziewający się widzowie ukazani w reporterskich ujęciach wybierają się na film. Gdy widzowie wchodzą do sali kinowej,j ich oczom ukazują się pozostawione na fotelach kinowych kartoniki z napisem “Sekret”. Muzyka w tle, zapętlona, delikatna, dziecięca pozytywka kojarzy się z dzieciństwem i wspomnieniami beztroskich chwil. Zaciekawieni niespodzianką widzowie biorą do rąk pozostawione dla nich karteczki, odkrywając pod nimi cukierki-krówki. Krótki liścik na karteczce zachęca widza do zjedzenia cukierka, “puszczając oczko” do odbiorcy, mówiąc o słodkiej tajemnicy. Uśmiechnięci widzowie z przyjemnością jedzą cukierki i oczekują na rozpoczęcie bloku reklamowego, typowego dla seansów w kinie.

Film reklamowy na ekranie kina rozpoczyna się niewinnie, oczom widzów ukazuje się kilkuletnia dziewczynka w dziecięcym pokoju pełnym zabawek, urządzonym w pastelowych kolorach. Dziewczynka łapie w dłoń taki sam cukierek, jaki widzowie otrzymali w ramach “słodkiego sekretu”, a głos lektorki odwołuje się do wspomnień z dzieciństwa. Czy aby na pewno beztroskich? Kadr filmu reklamowego zmienia się, a przedstawiony na nim obrazek jest daleki od sielankowego, choć w tle wciąż słyszymy delikatny dźwięk pozytywki. Dorosły mężczyzna leży na łóżku obok dziewczynki, wstaje i zapina rozporek, po czym daje dziewczynce cukierka. Słodką krówkę, taką samą, jak ta która przed chwilą cieszyła widzów, mających w tej chwili łzy w oczach. Kontrast pomiędzy pozytywnym doznaniem, a gorzką prawdą, szokującą nawet bez szoku poznawczego dla widzów, jaką zafundowała im akcja agencji McCann Group i Fundacji Dzieci Niczyje dosłownie wbija w fotel, nie tylko obecne w kinie osoby, ale także widza oglądającego spot reklamowy “Sekret” zrealizowany przez Galaktika Film.

Głos lektorki zachęca do zauważenia problemu i przekazywaniu 1% podatku na Fundację zajmującą się małoletnimi ofiarami przemocy i wykorzystywania seksualnego. Spoty reklamowe, filmy wizerunkowe, filmy promocyjne i filmy reklamowe nie zawsze dotyczą spraw łatwych i nie muszą zachęcać jedynie do zakupów. Film promocyjny wspierający akcje charytatywne i informujące widzów o zagrożeniach potrafi wiele zdziałać w kwestii uświadamiania społeczeństwa.

Galaktika Film z przyjemnością wspiera akcje społeczne, nasza produkcja filmów reklamowych to nie tylko praca, ale także pasja i serce włożone w każdą realizację. Zapraszamy do współpracy fundacje, agencje reklamowe i niezależne inicjatywy. Razem stworzymy film eventowy z ciekawej akcji lub animacje reklamowe choć odrobinę zmieniające świat.